Цитати Жан Жак Руссо - сторінка 7

Відмовитися від своєї свободи - це означає зректися своєї людської гідності, від прав людської природи, навіть від її обов'язків. Неможливо ніяке відшкодування тому, хто від усього відмовляється. Подібна відмова несумісна з природою людини; позбавити людину свободи волі - це значить позбавити її дії якої б то не було моральності.

-----------------------------------------------------------

Якщо брати цей термін в точному його значенні, то ніколи не існувала справжня демократія і ніколи такою не буде . Огидно природному порядку речей, щоб більша кількість управляла, а мале було керованим. Не можна собі уявити, щоб народ весь свій час проводив у зборах, займаючись громадськими справами, і легко бачити. що він не міг би заснувати для цього будь-які комісії, щоб не змінилася і форма управління.  

загрузка...
-----------------------------------------------------------

Два протилежних стани ввергають людей в заціпеніння неробства: один з них - то душевний спокій, в силу якого ми задовольняємося тим, чим володіємо; друий - це ненаситне жадання, яке дає відчувати неможливість його задоволення. Той, хто живе, не маючи бажань, і той, хто знає, що не може отримати того, що бажає, рівним чином перебувають у бездіяльності. Щоб діяти, потрібно і прагнути до чогось, і бути в змозі цього досягти.

Сторінка 7 з 8
загрузка...

Ще цитати: